Wystąpi na uczelni Kwartet Dafô, który należy do najwybitniejszych wykonawców polskiej muzyki kameralnej. Prace w tym obszarze i osiągnięcia zespołów PK od strony badawczo-rozwojowej przybliżył podczas spotkania małopolskiej grupy prof. dr hab. Marek Brzeżański, kierownik Katedry Pojazdów Samochodowych PK. W swojej prezentacji skupił się plinko na potencjale H2 jako nośnika energii w transporcie, którego przewaga nad innymi paliwami polega m.in. Na niezależności od zawirowań geopolitycznych.
Jacek Chmielewski, prof. PK, kierownik naukowy warsztatów. Umożliwienie przejazdu tymi drogami ekspresowymi – a tym samym domknięcie ringu obwodnicy Krakowa – jest zaplanowane na koniec grudnia tego roku. Wraz z rozwojem technologii informatycznych inwestowanie staje się bardziej dostępne i coraz prostsze. Obracać akcjami giełdowymi, inwestować w waluty i różnice giełdowe na rynku Forex, w metale szlachetne, czy kupować kryptowaluty.
Tak naprawdę jest to jedyne rozwiązanie, które będzie obowiązywało do tego celu w bliskiej przyszłości. W związku z tym przed Wydziałem Inżynierii Lądowej stoi ogromne wyzwanie dotyczące m.in. Przebudowania programów kształcenia tak, aby z technologii BIM zrobić fundament kształcenia. Nowe laboratorium VR jest pierwszym takim na Politechnice Krakowskiej. Mamy absolutną świadomość, że ta technologia zawita w niedługim czasie także do innych laboratoriów i to nie tylko pracowni na naszym wydziale, ale też w innych jednostkach PK. Deklarujemy pełną współpracę w wykorzystaniu potencjału laboratorium VR oraz potencjału zespołu z Katedry Technologii Informatycznych w Inżynierii, który powołał je do życia – powiedziała podczas otwarcia laboratorium dziekan WIL prof. Lucyna Domagała.
Organ licencyjny wnikliwie sprawdził to miejsce do gry i regularnie kontroluje jego aktywność. Dlatego też nie musisz mieć najmniejszych obaw przed rejestracją i spróbowaniem swojego szczęścia w tym serwisie. Politechnika Krakowska stworzyła też system wsparcia psychologicznego dla studentów, potrzebujących opieki psychologa czy pedagoga. Powołane w ubiegłym roku Centrum Wsparcia Społeczności Akademickiej PK i Akademicki Punkt Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Ze strony Uniwersytetu Rolniczego współpracę koordynować będzie dr hab.
Agnieszka Wachowska, Zastępca Dyrektora Oddziału GDDKiA w Krakowie. Z ramienia Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej funkcję koordynatora pełni dr inż. „High-Tech Future- a inżynieria materiałowa” wygłosi prof. dr hab. Łukasz Kaczmarek, dyrektor Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej. Specjaliści Politechniki Krakowskiej wspólnie z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów będą uczestniczyć w ocenie infrastruktury na terenach dotkniętych powodziami.
Przed nowoczesnymi ekranami LED są miejsca dla widowni, biorącej udział w panelach. Za nimi przgotowano zaś wygodne miejsca do siedzenia i swobodnych rozmów “w kuluarach”. Dla osób odwiedzających Strefę przewidziane są zrobotyzowane atrakcje przygotowane we współpracy z firmą Astor. Cała przestrzeń jest utrzymana w nowoczesnej, loftowej stylistyce – w charakterystycznym dla Politechniki niebieskim kolorze – uzupełnionej klimatycznym oświetleniem. Strefę PK odwiedzają przedstawiciele biznesu, samorządów, politycy, dziennikarze, eksperci branżowi. Spotykają tu specjalistów ze wszystkich wydziałów PK oraz jednostek pozawydziałowych uczelni.